[:md]

 

Un adolescent de 17 ani din Dubăsari şi-a omorît cu sînge rece mama pentru ca aceasta i-a interzis să mai stea în faţa calculatorului.

Cazul a avut loc pe 19 aprilie, însa politistii l-au descoperit abia acum, cînd soţul femeii, întors din strainatate, s-a plîns poliţiei că soţia sa a dispărut.

Potrivit declaraţiilor băiatului mama sa, în vîrstă de 46 de ani, ar fi plecat de acasă pe timp de noapte şi nu s-a mai întors. În scurt timp însa, adolescentul a început sa se încurce în declaratii si, într-un final, le-a povestit anchetatorilor ce s-a întîmplat.

Astfel în seara de 19 aprilie, între mama sa si el a pornit o cearta din cauza calculatorului. Baiatul a pus mîna pe un un ciocan si si-a lovit de cîteva ori mama în cap si în faţă. Apoi acesta a îngropat cadavrul în grădina casei.

Cazul este cercetat de către poliţie.

 

 

ПОДЕЛИТЬСЯ