[:md]
Astfel a comentat președintele Partidului Socialiștilor Igor Dodon, refuzul actualului primar degrevat Dorin Chirtoacă de a participa la o dezbatere publică în Piața Marii Adunări Naționale cu candidatul PSRM la funcția de primar general Zinaida Greceanîi, relatează Actualități.md.
Potrivit lui Dodon Chirtoacă se teme să arate ce echipă de consilieri municipali are și pentru aceasta sunt și argumente.
“Echipa lui e plină de indivizi corupți, care au împărțit și au furat terenurile și bunurile municipiului, au protejat corupția și schemele frauduloase, au permis construcții neautorizate, au transformat capitala într-o cloacă a haosului și mizeriei”, a subliniat liderul PSRM.
Amintim că azi în cadrul unei conferințe de presă candidatul Partidului Socialiștilor la funcția de primar al capitalei Zinaida Greceanîi i-a lansat o invitație contracandidatului său liberalul Dorin Chirtoacă la dezbateri publice privind situația din municipiul Chișinău. Ulterior, însă liberalul Dorin Chirtoacă a dat un răspuns negative în acest sens.