big_1stop_melanoma_160513_0_1_1_2_1_1.jpg

[:md]

Despre aceasta arată datele sondajului cu tema: „Situația socio-politică din Republica Moldova în ajunul alegerilor prezidențiale în opinia populației”, prezentat astăzi, 7 octombrie, de către Asociația Sociologilor și Democgrafilor din RM, relatează Actualități.md.

Astfel, potrivit studiului, majoritatea cetățenilor — circa 83%, consideră că lucrurile în Republica Moldova merg într-o direcție greșită.

Doar 8,1% dintre cetățeni consideră că direcția este una bună iar 9,4 la sută dintre respondenți nu au dorit sau nu au știut ce să răspundă la această întrebare.

Sondajul a fost realizat în perioada 28 septembrie – 5 octombrie, pe un eșantion de 1161 de persoane din 75 de localități ale țării. Marja de eroare a studiului constituie +/_ 3%.

 

 

ПОДЕЛИТЬСЯ