[:md]

Un bărbat de 35 de ani, locuitor al satului Sofievca, raionul Taraclia, a decedat după ce a fost bătut cu cruzime, notează Actualități.md.

Conform informațiilor poliţiei, cadavrul bărbatului a fost lăsat în faţa spitalului din raionul Cahul.

În urma expertizei medico-legale, s-a constatat că moartea bărbatului a survenit în urma loviturilor aplicate pe tot corpul cu un obiect dur, asemănător unei bâte de lemn, în special în regiunea capului.

Potrivit martorilor, în jurul orei 17.00, victima a fost luată forţat dintr-un cazinou din orașul Cahul și urcată într-un automobil de model “Mercedes”, fără numere de înmatriculare. O oră mai târziu, victima a fost adusă cu același automobil și lăsată la poarta spitalului raional Cahul.

În prezent, poliţia cercetează cazul pentru a stabili toate circumstanțele în săvârșirea acestui omor. Oamenii legii au deja trei suspecţi.

În acest caz, a fost inițiată o cauză penală pentru omor intenţionat, scrie realitatea.md.

 

ПОДЕЛИТЬСЯ