[:md]
Un martor ocular a depistat încălcări flagrante la secția de votare numărul 262 din Durlești, unde reprezentanții comisiei au scos afară lista de alegători dar și buletinul de vot cu ștampila pentru ca o femeie să poată vota, relatează Actualități.md.
“La Durleşti se votează în maşină, la secția Nr. 262 ( casa de cultură) . Scot buletinele în afara secției (motivînd aceasta prin ceea că bătrînica nu poate urca scările). Şi persoana care a adus bătrînica îi arată cu degetul unde să voteze, deşi bătrînica are ochelari (îi ține în mînă)”, scrie martorul ocular pe contul său de pe o rețea de socializare.
La Durleşti se votează în maşină, la secția Nr. 262 ( casa de cultură) Scot buletinele în afara secției.(motivînd aceasta prin ceea că bătrînica nu poate urca scările). Şi persoana care a adus bătrînica ii arată cu degetul unde să voteze, deşi bătrînica are ochelari (îi ține în mînă)
Posted by Baciu Dumitru on 28 Июнь 2015 г.